Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bulánci: Kdo se vleče, neuteče!

Pozor! Na monitory počítačů se dostává velmi zajímavá hříčka, kde se bude v roli sympatických polštářků vraždit navzájem a spolu s výborným technickým zpracováním, s parádním hudebním doprovodem, či se skvělým multiplayerem není vůbec co řešit. Pohov!

Česká freeware scéna se nám začíná žít! Po skvělých „Becherovkách“ se na nás usmívá hra Bulánci, která má od úplné špičky opravdu málo. Fakt, že se hra stala nejstahovanějším programem na Gamez, a že je jejím mediálním partnerem NetCentrum, znamená hodně, ale náramnou atmosféru a propracovanost si musíte ověřit jedině na vlastní kůži!

Multiplayer? S radostí!
Protože singleplayer hra díky AI nestojí za moc, autoři museli dát do hry více hráčů vše. A je to vidět! Na výběr máte dvě zbraně, brokovnici a pistolku. Se svým polštářem máte jediný úkol, sejmout co nejvíce nepřátelských polštářů! A že je běhání s ozbrojeným polštářem po staré tělocvičně velkou zábavou, nemusím snad už ani zdůrazňovat!

Kabátek? Povlečení..
I grafické zpracování Bulánků nezaostává. Grafika je moc pěkná, hudba vynikající! Škoda stále se opakujících zvuků.

Obrazek

hru si můžete zdarma stáhnout zdeThe Sims 1

O co vlastně v The Sims jde?
The Sims je simulátor života. Vytvoříte si svého Sima, zvolíte mu jak by měl vypadat, obléknete ho, a zvolíte mu vlastnosti (jak bude krásný,přátelský,aktivní,...). Na začátek dostanete 20 000 dolarů, koupíte si pozemek (cena od 3500-11000 v základní verzi) a začnete stavět dům. Až si postavíte dům, tak si najdete práci a začnete vydělávat. V práci Vás mohou povýšit a tím pádem se Vám zvýší plat. A prostě normálně žijete, koupete se, jíte, bavíte se ... Také si můžete najít partnerku/partnera a když už je váš vztah vážný tak se můžete i oženit/vdát a partner/partnerka se Vám nastěhuje do domu a ovládáte ho. Tak tento popis snad pro začátek stačí ...

a tady je pár downloadů(vše je zdarma)

Kam uložit...

Kam uložit...

domy *.iff

UserData\Houses

objekty *.iff

GameData\UserObjects

zdi *.wll

GameData\Walls

podlahy *.flr

GameData\Floors

střechy *.bmp

GameData\Roofs

skiny *.bmp

GameData\Skins

Obrazek

ke stažení zde

Obrazek

ke stažení zde

Obrazek

ke stažení zde

Zoo Tycoon 1

ZOO Tycoon je další z řady tycoonů, jež se nám v poslední době vyrojilo jako hub po dešti. Jen si vezměme Monopoly Tycoon, Moon Tycoon, Mall Tycoon, Car Tycoon a kdo ví, jaký ještě tycoon. V každém z nich se děje něco jiného, v jednom prodáváte auta, v dalším se snažíte ovládnout město nebo se živíte převážením čehokoliv, kamkoliv. Teď ovšem nechme ostatní stranou a podívejme se na zoubek tomu nejúspěnějšímu z řady a to ZOO Tycoonu. Ten je výjimečný mimojiné tím, že se u nás prodává pouze za 1199 Kč (ostatní hry od Microsoftu jsou mnohem dražší, někdy i přes dva tisíce).

V uvodním menu je hned několik možností - napoprvé radím projít tutorialem. Je jednoduchý, přehledný a naučí vás vše o tom, jak má vaše Zoo správně fungovat a jak ji máte správně vést. Autoři si dokonce neodpustili pár vtípku na vaši adresu, takže čtěte pozorně. Po tutorialu následují předem připravené hry, s velice

Obrazek

zajímavými scénaři, jako například zrenomovat zoo, jíž ekologové zakázali nákup nových zvířat kvůli nevhodným podmínkám. Nebo se podílíte na záchraně vzácných druhů kočkovitých šelem, kdy od každého druhu musíte pořídit vždycky pár (toto je mimochodem hodně náročný úkol). Podobných scénářů je v Zoo Tycoonu třináct, což na nějakou dobu vydrží.

Když dohrajete všechny scénáře nebo nemáte chuť nechat se omezovat, zvolte free form game, kde si můžete postavit od základu novou Zoo a hurá do práce. Na výběr máte z nepřeberného množstvý map, jež se liší jak druhem povrchu, tak i velikostí mapy. Když už jsme si zvolili, kde chceme hrát, je na čase postavit první výběh.

Pro zoo jsou bez debat nejdůležitější zvířátka. Jenže zvířátka, zvlášť masožravá zvířátka, by bez pořádného a pevně oploceného výběhu mohla ohrozit procházející se návštěvníky nebo je dokonce sežrat, čímž by pravděpodobně věhlas vaší zoo příliš nestoupal. Přeci jenom, město není safari.

A tak tu pro nás je několik druhů oplocení výběhu. Z počátku jich je málo, méně než deset, ale časem jich bude dost a dost. Plůtky a ploty jsou malé, velké, pevné i Obrazekkřehké, jsou z oceli, dřeva plexiskla a různých jiných materiálů. Přes některé přelezou opice, některé prorazí silnější zvíře, některé zase hbitější zvíře přeskočí. Proto je velmi důležité dbát na výběr správného druhu oplocení a řádně číst popisky, protože postavit výbeh ze dřeva a dát do něj medvěda, není zrovna nejlepší nápad a tak by se medvídek za chvíli ocitnul mezi bezmocnými a nic netušícími návštevníky.

Pokud jsme toto vše zvládli, je na čase uzpůsobit terén k obrazu zvířecímu. Nejprve upravíme povrch. A zase máme na výběr ze spousty možností, podle toho, ve které části světa zvíře žije. K dispozici máte džungli, písek, savanu, pitnou i mořskou vodu, sníh, bahno a spoustu dalších, jež se hodí pro ta která zvířata.

•Dolaďování výběhů
Dalším bodem ve výstavbě výběhu je kotec, kde mohou mít zvířata své soukromí a budou si moci odpočinout od svých obdivovatelů. Ze začátku jich je pouze několik druhů a pro většinu zvířat vystačíte s jedním druhem. Ovšem jsou tu i kotce pro určitý druh zvířete, což znamená například pro žirafy a slony S postupem hry kotců samozřejmě přibývá, jsou lepší a prostornější.

Teď by se zdálo, že máme výběh přípravený pro příchod nového obyvatele, ale pozor. Zvířátka vyžadují i stromky a kameny. Stromy jsou opět rozděleny podle kontinentů, na kterých rostou, což znamená, že jedno zvíře má radši tenhle strom a Obrazekdalší raději ten druhý. Pokud postavíte špatný, zvíře nebude ve svém novém domově šťastné. Některá zvěř může vyžadovat i různé kameny a skalky. Pro lední zvířata jsou ve hře dokonce i kry, někdy můžeme do výběhu umístit i hračku, aby se zvíře nenudilo.

Zvířata
Výběh je postavený a zbývá do něj umístit určené zvíře. Opět je zde nepřeberné množství na výběr, od lvů, přes krokodýly a opice po medvědy. Při nákupu zvířete se objeví i okénko s informacemi, ze kterého kontinentu zvíře pochazí a jaký má rádo povrch a vegetaci. Info o kontinentu se objevuje ve formě mapky a druh vegetace. Podle toho máme možnost postavit správný kotec a upravit ho podle potřeb našeho zvířete, protože z hlavy by se to dělalo asi dost těžko, vzhledem k tomu, jak jsou jednotlivé povrchy drahé. Některá zvířata žijí raději ve smečkách a jiná zase samostatně, například medvědi

Dobré je, že k samci můžete koupit i samici, takže pokud jste správně udělali kotec, můžete za chvíli čekat přírustek do rodiny. A nemusí být jeden. Jakmile mláďata vyrostou, mají mladé také, takže abyste nemuseli stále zvětšovat výběh a jediný druh vám nezabral veškerý stavební prostor, je nutné milá zvířátka prodávat. Mláďata jsou ale tak roztomilá, že z počátku se jich budete zbavovat jen s těžkým srdcem. Až zjistíte, jak vám docházejí finance, a že docházejí pěkně rychle (inu, není se čemu divit, výběhy stojí pěkné peníze), překousnete lítost a zvířata prodáte. Pak zjistíte, že se na tom dá docela vydělat a lítost bude ta tam.

Radosti a problémy v Zoo
Abyste zjistili, jak se které zvíře má, jakou má náladu, jestli má dost jídla, zda-li je Obrazekzdravé a je spokojeno se svým výběhem, musíte na něj kliknout. Informace o něm se zobrazí ve formě čtyř ukazatelů. Pokud jsou všechny zelené a dosahují druhého konce, je vše v pořádku a zvíře je spokojené. Pokud mu něco chybí, ukazatel se stáhne a zčervená

Zvířátka si budou stěžovat na málo stravy, na nemoc, málo prostoru nebo na zdupaný terén. Náladu některých druhů zvířat ovlivní i počet návštěvníků. Pokud je jich příliš, zvíře se cítí stísněne a dá to patřičně najevo. Graf zčervená a milé zvířátko začne po kleci nervózně pochodovat a hlasitě se projevovat, což je příšerné zvláště u opic. Zde zbývá jedině - vyhovět jim nebo po čase jejich vřeštění dostanete chuť vzít flintu a vyrazit na lov, dejme tomu šimpanzů.

Můžete taky provádět pokusy a zvířata mezi sebou míchat. Ale většinou to dopadne tak, že si nerozumí a poperou se v oblaku prachu. Zvláště, když k tygrům, lvům nebo jaguárům, přikoupíte takovou antilopu. Ta již ve své podstatě představuje krmení a tím se také za nedlouho stane, ale pokud zrovna na kontě nemáte nějaký ten milion, tak není dobrý nápad krmit zvířata tímhle způsobem.

•Nepostradatelní ošetřovatelé
Jakmile zvířátkům něco chybí, nastoupí ošetřovatel. Neboli člověk, jež se o ubohé němé tváře stará. Vleze do výběhu jakobi nic a jeho kolotoč začíná. Nejdříve uklidí místa, kde zvířátka vykonala svou potřebu, nasype jim jídlo, aby neumřeli hlady nebo Obrazekje vyléčí. Pokud máte dostatek peněz, můžete začít s výzkumem, jež vám kromě vzácnějších a neobvyklejších druhů zvířat, kotců, hraček a zábavních budov nabídne i výcvik ošetřovatelů. Což znamená, že se naučí o zvířata starat mnohem lépe, a výcvikem se docílí i toho, že při vstupu do klece ho zvíře nejen, že nesežere, ale naopak bude i rádo, že tam jeho ošetřovatel je a zvedne mu to náladu, což je občas celkem důležité.

Zprvu se stará dobře, ale jakmile výběhů přibývá, přestane stíhat. Průměrný ošetřovatel (tím nechci říct, že by ve hře byli i nadprůměrní) stihne oběhnout až čtyři výběhy, pokud mají vchody blízko u sebe. Jakmile je výběhů víc, vyplatí se koupit i přiměřený počet ošetřovatelů. Potom už každému zbývá určit, o jaké výběhy se má starat a je to. Bohužel nejsou to žádní rychlíci a tak se občas někde zapomenou, jeden z Vámi určených výběhů zůstane nevyčištěn a zvířata nenakrmena.

Důležité je taky spokojenost návštěvníků a ktomu slouží hodně budov atrakcí a podobně.Zoo Tycoon je hra pro každého...

Obrazek

Age of Empires II

Age of Empires 2: The Age of Kings patří zcela jistě k nejlepším realtimovým strategiím, které kdy spatřily světlo světa. Autoři se nevzdálili hernímu principu prvního dílu, z chyb se poučili a hru ještě vylepšili, jak po herní, tak pro grafické stránce. Opět stavíte ekonomické a vojenské budovy, postupujete do lepších dob, s tím zlepšujete své technologie a máte možnost vyrábět stále lepší a ničivější jednotky. Na výběr máte z 13. civilizací, odlišných svými bonusy. Nechybí obrovské pozemní ani námořní bitvy.

screenshotty ze hry Age of Empires II

ObrazekObrazek

Jestliže chcete hrát Age of empires II po síti pak si musíte stáhnout Hamachi.

Obrazek

Stáhnout zdarma variantu EXE 0.9.9.9 zde

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

age of empires II

(pes 12 &PINX32, 8. 12. 2007 7:30)

Ahoj jide ti Age of empires II na windows XP ??? odpovez mi na mpsik512@seznam.cz


Re: The Sims 2

(PETRA, 1. 10. 2007 21:46)

De to i když máš neoriginální ;) Jinak zdar Vašku to sem já Taberka :)

The sims 2

(Vasek, 8. 3. 2007 11:13)

V the Sims II. můžeš stavět zdi když máš originální CD

RE- :-D

(Lukas123456789, 7. 3. 2007 22:31)

the sims 2 je na vyliš prdel už protože tam nemužeš stavět zdi to v jedničce mužeš.

:-D

(Calime.CZ, 18. 12. 2006 15:00)

To jsou všechno super hry ;-) Akorát už je lepší si zahrát spíš Sims 2 :-D